Kağıthane Konumu ve Konut Projeleri

Kağıthane, كاغتانة, کاغذخانه, 特哈內位置和住房项目, Кагитхане

Kağıthane’nin merkezi konumu ve konut projeleri

İlçenin merkezi konumu ve konut projeleri, gerek dönüşüm ve diğer emlak projeleri gerekse Metro, Kağıthane ve Dolmabahçe Tünelleri, 3. köprü, 3. havalimanı, Üç katlı tüp geçit (Büyük İstanbul Tüneli) gibi ulaştırma alanında yaşanan gelişmeler sayesinde ön plana çıkmaktadır.

Kağıthane, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bir ilçesidir. Kuzeyde Sarıyer, kuzeydoğuda Beşiktaş, doğu ve güneyde Şişli, güneybatıda Beyoğlu ve batıda da Eyüpsultan ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi’nin sona erdiği kesimde Haliç’e kısa bir kıyısı vardır.

Arazi yapısı engebeli olup, derelerden ve vadilerden oluşmuştur. Bu bölgeler ise yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır.

İlçe, İstanbul’da Haliç’e dökülen bir dereyle, bunun vadisinde eski kâğıt imalathanelerinin bulunması nedeni ile bu adı almıştır. Zamanında bu imalathaneler dışında; un değirmenleri ve baruthanelerin bulunduğu, düzlük kesimlerde ise cirit oyunları ve ok atışı için talim sahaları bulunduğu bilinmektedir.Bugün ilçenin her mahallesinde çok sayıda konut ve ofis projesi hayata geçirilmektedir. Avrupa Yakası’nın gelişmiş bölgelerine halihazırda komşu olan Kağıthane, kuzeyde Cendere aksı-Seyrantepe üzerinden Ayazağa-Maslak ile; doğuda Levent ve Şişli ile; batıda Eyüp ve güneyde Beyoğlu-Taksim ile entegre olmaktadır.

İlçe, Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nin yeni binasına, özel üniversitelere ve okullara da ev sahipliği yapmaktadır.

Kağıthane’nin merkezinde Küçük Kemal Çocuk Sahnesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Şehir Tiyatroları Sadabad Sahnesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ilçe belediyesine ait kültür merkezleri de mevcuttur.

Kağıthane satılık konut piyasasındaki değişimler şu şekildedir.

Değişim (₺)  Oca 19 – Mar 24 1 Yıllık 2 Yıllık 1 Yıl Sonra
İstanbul / Kağıthane %936,61 %40,90 %268,19 %26,15

İlçe hakkında detaylı bilgi için “İstanbul Kağıthane Bölgesi” yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlçeyi harita üzerinde görüntüleyin!

 

Compare listings

Karşılaştırmak