İstanbul’un en yoğun uluslararası havalimanları

İstanbul’un en yoğun uluslararası havalimanları

Istanbul Airport, Istanbul (IST)


İstanbul’un hem dış hatlar hem de iç hatlar terminali bulunan aydınlık ve pırıl pırıl yeni havalimanı, tüm etapları tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuya hizmet verecek.

Havalimanının kendisi çeşitli kafelere, hızlı atıştırmalık ve atıştırmalık seçeneklerine, duty free mağazalarına ve geniş bir alışveriş alanına sahiptir. Gerçekten uçağa bindiğinizden emin olun, her şeye bakma cazibesi gerçektir!

Şehrin Avrupa yakasında yer alan havalimanına özel olarak yapılmış yollar ile kolayca ulaşılabiliyor. Taksim meydanının ana merkezinden toplu taşıma yaklaşık 40 dakika sürer. Şehir genelinde yüksek yoğunluklu ulaşım alanlarında otobüs durakları vardır, bu nedenle havaalanına gidiş geliş basit ve rahattır. Şu anda bir metro hattı yapım aşamasındadır.
https://www.istairport.com/tr

Sabiha Gokcen Airport, Istanbul (SAW)

Asya yakasında yer alan Sabiha Gökçen, şehrin güneydoğusunda, Marmara Denizi’ne yakın bir konumdadır. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın hem dış hatlar hem de iç hatlar terminali bulunmaktadır.

Çeşitli yerel ve uluslararası yemek seçenekleri, gümrüksüz satış mağazaları ve tesisler mevcuttur.

Şehrin hem Avrupa hem de Asya yakasını ve Sakarya ve Bursa gibi diğer yakın şehirleri birbirine bağlayan geniş servis ağları sayesinde havalimanına gidiş-dönüş kolay ve rahattır. Havalimanına ulaşan tren ve metro genişletmeleri planlanıyor.

İhtiyaç duymanız durumunda iki İstanbul havalimanı arasında servis hizmeti bulunmaktadır.

https://www.sabihagokcen.aero/anasayfa

Compare listings

Karşılaştırmak