12 şehirde İstanbul kanal anket sonuçları

Vatandaşların İstanbul Kanalı projesine desteği azaldı!

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından 12 ilde yapılan bir anketin sonuçları, İstanbul Kanalı’nın yapılıp yapılmaması gerektiğini açıkladı. Yeni oran, İstanbul Kanalı’nı destekleyen ve karşı çıkanlar için belirlendi.

İstanbul-Türkiye Kanalı’nın büyük projeleri Beklenen projeyle ilgili kapsamlı bir anketin sonuçları açıklandı. Son zamanlarda cephede tartışılan konuların çoğuyla gündeme gelen açıklamada, projenin vatandaş desteğine destek olarak yeri de yer alıyor ve bu da merak konusu olmaya devam ediyor.

İstanbul Ekonomi Araştırma’nın son anketine göre 12 ilde bin 504 kişi yaşıyor. “İstanbul Kanalı projesinin yapımını destekliyor musunuz?” Soru bir anket çalışmasıyla gündeme geldi, vatandaşların bu projeye desteği ölçüldü.

Vatandaşların İstanbul Kanalı projesine desteği azaldı!

4-6 Mart 2021 tarihleri arasında 12 ilde yaşayan vatandaşlar arasında yapılan ankette katılımcılar, “İstanbul Kanalı projesinin yapımını destekliyor musunuz?” diye sordu. Soru gündeme getirirken, ankette projeye desteğin azaldığı ortaya kondu.

Aynı şirket tarafından Temmuz 2020’de yapılan İstanbul Kanalı anketinde, bu projeyi destekleyenlerin sayısı %47,7, bu projenin karşıtlarının sayısı ise %52,3 olarak gerçekleşti.

Son anket çalışmasına göre proje desteği azaldı. Bu anket döneminde İstanbul Kanalı projesine destek verenlerin sayısı %42,4 iken, rakiplerinin sayısı %57,6’ya ulaştı.

İstanbul Kanalı yapılacak mı, proje ne zaman ihale edilecek, ilk kazı ne zaman yapılacak?

Konuyla ilgili daha önce bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Verdiğimiz sıkıntıya rağmen bunu yapacağız” diyerek çok anlamlı çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Korum, yaptığı açıklamada, projenin ihalesinin 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacağını duyurdu.

Compare listings

Karşılaştırmak