9 am to 6 pm

Pzt - Cum

Zeytinoğlu Cd. No:34 D:3

Akatlar / Beşiktaş / İstanbul

+90 212 287 20 10

info@turkishproperties.com.tr

Listeleri Karşılaştır

Evimi hızlı bir şekilde nasıl satarım?

Evimi hızlı bir şekilde nasıl satarım?

Ev satarken nelere dikkat edilmelidir?

Makul fiyat belirlenmelidir.

Evin satışında çok fazla beklememek için önce sabit bir fiyat belirlenmelidir. Gayrimenkul danışmanlarının genel tavsiyesine göre,  ev satarken fiyat sorgulaması yapılmalıdır. Son 3 ayda kaç TL’lik satışa sunulduğu ve benzer özelliklere sahip konutların ne kadar süreyle çevrede ve benzer kalitede satışa çıkarıldıklarına bakılmalıdır.

Fiyat buna göre belirlenmelidir.

Çok yüksek bir fiyat belirlemek, bir ev satma sürecini önemli ölçüde genişletir. Bu nedenle, fiyat makul olmalıdır. Mantıklı değilse, birçok müşteri başka evlere gider ve satış hiç gerçekleşmeyebilir.

Ticarette açık olmalıdır

Konut satış işlemleri sırasında pazarlık aşamasında uygulanan strateji net olmalıdır. Her şeyden önce, pazarlık konusunda alıcı ile ortak bir noktada buluşmaya istekli olduğu karşı taraf için açık olmalıdır. Görüşmeler sırasında uzlaşmadan uzak durmak ve bir alıcının indirim talebini hızlı bir şekilde kabul etmek yanlıştır. Pazarlık kapatılırsa, alıcı diğer seçeneklerin değerlendirmesini alır ve satış işlemi yapılmaz.

İnternet satış sistemleri kullanılmalıdır

Pandemiden sonra her şey internette yapılıyor. Bu nedenle, bir ev satma kararı alınması durumunda, web sitelerinde satış süreci etkinleştirilmelidir. Bu şekilde potansiyel alıcı sayısını önemli ölçüde artırmak ve ev satışlarını kolaylaştırmak mümkündür. İnternette ev satarken doğru fiyatı belirlemek, aramalarda görüntülemek için daha fazla fırsat sağlar. Çok pahalı evler genellikle başvuranın evleri arasında değildir.

Konutlar yeniden satılmadan satılmamalı

Bir ev satışa çıkmadan önce yenilenmesi gerekir. Bunu yapmayanlar ev satışlarına ciddi zararlar verebilirler. Ev fiyatları yerli kaliteden etkilenir.

Tadilat ücreti olan evlerin satışı sırasında bu masraflar sunularak indirim talep edilmektedir. Bu nedenle satıcı lehine pazarlık gücü bozulur.Ancak tadilattan sonra evini satışa satan mülk sahipleri pazarlık güçlerini tamamen ellerine alırlar. Kendi içinde maliyeti olmayan bir ev tercih sebebidir. Yenileme maliyeti evin fiyatına eklenebilir.

Satış için doğru zamanda alınmalıdır

Bir diğer püf noktası ise evin hızlı satışı, satış zamanı.Türkiye’de gayrimenkul sektörü bazı aylarda tamamen hareketlendi ve bazı aylarda da durgun. Bu nedenle hızlı bir şekilde ev satmak isteyenlerin nisan, mayıs, eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında evlerini satmaları gerekiyor. Diğer aylarda ise durgunluk satış sürecini uzatabilir.

Alıcı ile evde randevu

Evin hızlı satışına ilişkin diğer detaylar, müşterinin telefon görüşmesi ve bildiriminden sonra randevu aşamasında görünecektir. Alıcı olan müşteri, sürecin uzamasına üzüldüğü için önce evi görmek ister. Bunun için satıcı ve alıcının telefon görüşmesinden sonra randevu yeri satılacak ev olmalıdır.

İlgili Mesajlar

13 ülkede yeni Türk büyükelçiler tanıtıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 farklı ülkede yeni Ankara büyükelçileri...

okumaya devam et

Yapı ruhsatı nedir, nereden ve nasıl alınabilir?

Üretim lisansı nedir? İnşaat sayısı her geçen gün artarken, inşaat ruhsatı inşaata...

okumaya devam et

Türkiye ile İran Arasında Sosyal Güvenlik İşbirliği Anlaşması Hakkındaki Kanun Resmi Gazetede Yayımlandı

İran ile Türkiye arasında Sosyal Güvenlik İşbirliği Anlaşması, 16 Mart 2021 tarihindeki...

okumaya devam et