En İyi 3 Türk Taksi Uygulaması

Türk Taksi Uygulaması, Turkish Taxi App, تطبيق سيارات الأجرة التركية, برنامه تاکسی ترکیه, 土耳其出租车应用,приложение турецкого такси

Türkiye’deki Kullanabileceğiniz En İyi 3 Türk Taksi Uygulaması

Ulaşımı pratik hale getiren taksi uygulamaları birçok avantaj sağlar. Bu uygulamalar, özellikle büyük şehirlerde, günün en yoğun saati olan sabah ve akşam taksi bulamama gibi sorunlar için etkili bir çözüm olarak öne çıkar. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yolcu taşımacılığını farklı bir boyuta taşıyan “Taksi çeşitleri nelerdir?” sorununun cevabını merak ediyorsanız ve en iyi Türk Taksi Uygulamasına ulaşmak isterseniz detaylara göz atabilirsiniz.

Türkiye’deki Taksi Çeşitleri Nelerdir?

Kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen mobil taksi uygulamaları, her geçen gün popülerliğini artırmaya devam eder. Geleneksel taksi çağırma yöntemlerinde ödenecek ücret yolculuk sonunda öğrenilebiliyorken, yeni nesil bir taksi çağırma uygulaması ile taksi için ne kadar ödeyeceğinizi öğrenmeniz mümkün. Akıllı telefonlara ücretsiz olarak pratik bir şekilde yüklenebilen en başarılı uygulamaların yer aldığı listeye göz atarak sizin için en uygun Türk Taksi Uygulamasını tercih edebilirsiniz.

1- BiTaksi Uygulaması

bitaksiŞimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Antalya, Muğla, Adana, Mersin, Samsun, Kayseri, Şanlıurfa, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir ve Çanakkale olmak üzere 17 şehirde faaliyet gösteren ve en popüler Türk Taksi Uygulaması denilince  ilk yer alan BiTaksi ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Yolcularla taksicileri bir araya getiren uygulama yüksek oranda müşteri memnuniyeti kazanmıştır. Çünkü standart bir uygulamanın ötesinde hizmetler sunan bir uygulama olarak öne çıkar. BiTaksi uygulaması üzerinden bulunduğunuz yere kolayca taksi çağırmanız mümkündür. Şoförün gelişini haritadan izleme imkanı sunan uygulama aynı zamanda şoförün adı, puanı ve taksi plakası gibi bilgileri ekranda görebilmenizi sağlar. Bu sayede güvenle tercih edilen bir Türk taksi uygulaması olma özelliği taşır. En iyi taksi uygulaması olarak bilinen BiTaksi, yolculuk sonunda şoföre puan verebildiğiniz bir sisteme sahiptir. Ayrıca yolculuk ile ilgili yorum yazarak henüz uygulamayı deneyimlememiş kişilere rehberlik edebilirsiniz. İşitme ve görme engelli yolcuların da kolaylıkla kullanabileceği uygulama, nakit ya da kredi kartıyla ödeme opsiyonu sunarak müşterilerin beğenisini kazanmayı başarır.

https://www.bitaksi.com/

2- Get Transfer

gettransferYalnızca Türkiye ile sınırlı olmayan uygulama uluslararası düzeyde hizmet verir. Farklı şehir ve ülkelere yolculuk etmeyi kolaylaştıran uygulama 3 yılı aşkın bir süredir etkin olarak kullanılır. Tatil ve iş gezisi planı yapılan ülke veya şehirdeki popüler yerleri uygulama üzerinden keşfetmek mümkündür. En iyi Türk Taksi Uygulaması araşıyınızda seçenekler arasında yer alan Get Transfer istenilen sınıftaki şoförlü araçlarla ulaşım konforunu artırır.

https://gettransfer.com/

 

3- Uber Türkiye

uberUber kaliteli hizmetleri ve şeffaf ücret politikası ile Türkiye’de önemli bir başarı göstermiştir. Bekleme süresinden araç büyüklüğüne kadar pek çok bilgiye ulaşılabilen sistem talep edilen aracın hızlı bir şekilde hedefe yönlendirilmesini sağlar. Sistemde kayıtlı kredi kartı üzerinden ödeme yapılabilen uygulama yolcunun nakit para ihtiyacını ortadan kaldırır. ABD merkezli olan ve toplamda 80 ülkede kullanılan uygulama Türkiye’de 6 milyon kullanıcı sayısı ile en popüler Türk Taksi Uygulaması konusunda Türkiye’de en çok tercih edilenler arasındadır.

https://www.uber.com/

Türkiye Taksi Ücretleri

Ticari taksilerin fiyatları hizmet verilen illere göre değişiklik gösterir. Taksi uygulamaları ise ticari taksilere oranla daha hesaplı fiyat politikaları sunar. Mesafeye göre ödenecek ücretin önceden hesaplanabilmesi ile dikkat çeken bu uygulamalar Türkiye’de yaptıkları avantajlı ve ilgi çekici kampanyalarla da öne çıkar. Türkiye’de uygulama harici taksi kullanmanız gerekirse mutlaka taksimetre açtırmanızı, gidilecek rotayı navigasyondan takip etmenizi önemle tavsiye ederiz. 

Online Taksi Çağırmanın Avantajları

Mevcutta geleneksel taksiler hala hizmet verse de online uygulamalar üzerinden taksi çağırmak pek çok avantajı beraberinde getirir. Öncelikle taksinin bulunduğunuz yere ulaşacağı süreyi yaklaşık olarak uygulama üzerinden görebilir ve uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Oturduğunuz yerden kolayca taksi çağırma hizmeti sunan uygulamalar şoför bilgilerinden araç detaylarına kadar tüm bilgilere ulaşmanızı mümkün kılar. Bu sayede yanlış bir taksiye binme ihtimali ortadan kalkarken aynı zamanda güvenli seyahatin keyfini çıkarmak mümkün olur. Online taksi çağırmanın en büyük avantajlarından biri ise yolculuk sonunda ödenecek tutarın daha taksiye binmeden önce size ulaşmış olmasıdır. Ayrıca ödeme yapmak için nakit bulundurmak zorunda değilsiniz. Kredi kartınızın olması ödeme yapabilmeniz için yeterlidir.

Türkiye’de Taksi Kullanacaklara Öneriler

Türkiye’de taksi ile ulaşım sağlamak isteyenlerin bir taksi durağına kayıtlı araçları tercih etmeleri seyahat güvenliği açısından oldukça önemlidir. Resmi taksilere binmeye özen göstermeli ve bindiğiniz aracın sayacının çalıştığından emin olmalısınız. Gideceğiniz yere haritadan bakarak en uygun yol rotasını kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece yolculuk sonunda sürpriz ücretlerle karşılaşma ihtimalini minimize edebilirsiniz. Türkiye’de genellikle taksiler hem nakit hem de kredi kartı ile ödeme kabul eder. Taksilerin birçoğunda kredi kartı terminalleri bulunur. Pos cihazı olmayan taksiler için ise araca binerken beraberinizde madeni paralar ve küçük banknotlar bulundurmak ödeme sürecinizi kolaylaştırabilir. En iyi seyahat deneyimi yaşamanız için mutlaka içeriğimizde önermiş olduğumuz Türk Taksi Uygulaması seçeneklerinden birini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer Türkiye hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz blogumuzu ziyaret etmekten çekinmeyin!

Compare listings

Karşılaştırmak