İstanbul’da 7 Yeni Metro Hattı Açılayor

افتتاح 7 خط جدید مترو استانبول

İstanbul’da 7 Yeni Metro Hattı Açılayor

Son dönemde  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma- Altyapı Bakanlığı tarafından hız verilen metro hatları projeleri için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. İstanbul’da 7 Yeni Metro Hattı Açılayor.

yeni açılacak metro hatları ilan edildi

Konu hakkında açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılırken 2023 yılına kadar aralarında İstanbul’un en hızlı 2 metro hattının da bulunduğu 7 metro hattının açılacağı ilan edildi.

İSTANBUL’DA YENİ AÇILACAK METRO HATLARI HANGİLERİ?

Nüfusun her geçen gün arttığı, pandemi nedeni ile toplu ulaşım araçlarından uzaklaşılması nedeni ile sorununu kesin çözümü olarak gösterilen metro hatları için çalışmalar hız kazandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun açıklaması ile İstanbul ulaşımı için büyük öneme sahip olan 7 metro hattında çalışmalar 2023 yılına kadar tamamlanacağını duyurdu. 

https://www.turkishproperties.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/Istanbulda-7-Yeni-Metro-Hatti-Acilayor.jpgKaraismailoğlu, projeler tamamlandığında, yaklaşık 260 kilometre olan İstanbul’un hizmet veren raylı sistem ağ uzunluğunun 364,5 kilometreye ulaşacağını bildirdi.

Şu anda İstanbul’da yapımı devam eden 91 km uzunluğa sahip olan metro hattı çalışmaları bulunuyor.  13,5 km uzunluğa sahip olan 2 yeni raylı sistem hattında da çalışmalar başlayacaktır. Tüm bu projeleri 2023 yılına kadar tamamlacak ve kullanıma sunulacaktır. 

Halkalı İstanbul Havalimanı Metrosu ile Gayrettepe İstanbul Havalimanı metrosu hattı projeleri saate 120 kilometrelik hız ile İstanbulun en hızlı metro hatları olarak hizmet vermeye başlayacaklar. 

HALKALI İSTANBUL HAVALİMANI METROSU NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakanlıkığın açıklamasıyla Halkalı-İstanbul Havalimanı hattı 2022 sonu itibarı ile tamamlanmasını hedefledığını soyledi. Gayrettepe – İstanbul Havalimanı ve Kağıthane – İstanbul Havalimanı metroları bu yıl sonu, tamamını ise ondan birkaç ay sonra bitirmeyi hedeflediklerini duyurdular. Halkalı-Gayrettepe Metroları Depo Sahası Ray Kaynağı törenine katılan Bakan Karaismailoğlu çalışmalarını tüm hızı ile sürdüreceklerini duyurdu.

مقارنة العقارات

قارن