12 şehirde İstanbul kanal anket sonuçları

Kanal İstanbul projesine vatandaşların desteği azaldı!

İstanbul Ekonomi Araştırması’nın 12 ilde yaptığı araştırmanın sonuçları, Kanal İstanbul’un yapılıp yapılmayacağını açıkladı. İstanbul Kanalı’nı destekleyen ve muhalif olanlar için yeni oran belirlendi.

İstanbul-Türkiye Kanalı’nın büyük projeleri Beklenen proje hakkında kapsamlı bir anketin sonuçları açıklandı. Son zamanlarda cephede tartışılan konuların çoğunun gündeme getirdiği açıklama, merak konusu olmaya devam eden vatandaş desteğini desteklemek için projenin yerini de içeriyor.

İstanbul Ekonomi Araştırmaları’nın son anketine göre 12 ilde 1.504 kişi yaşıyor. “Kanal İstanbul projesinin yapımını destekliyor musunuz?” Soru bir anket çalışmasıyla gündeme getirildi, vatandaşların bu projeye verdiği destek ölçüldü.

Kanal İstanbul projesine vatandaşların desteği azaldı!

4-6 Mart 2021 tarihleri arasında 12 ilde yaşayan vatandaşların katıldığı ankette katılımcılar, “Kanal İstanbul projesinin yapımını destekliyor musunuz?” Soru sorulurken, anket projeye verilen desteğin düştüğünü ortaya çıkardı.

Aynı şirket tarafından Temmuz 2020’de gerçekleştirilen İstanbul Kanal anket projesinde bu projeye destek verenlerin sayısı% 47,7, muhaliflerin sayısı ise% 52,3 oldu.

Son anket çalışmasına göre, projeye verilen destek miktarı azaldı. Bu anket döneminde Kanal İstanbul projesine destek verenlerin sayısı% 42,4 olurken, muhaliflerin sayısı% 57,6’ya ulaştı.

Kanal İstanbul yapılacak mı, proje ne zaman ihale edilecek, ilk kazı ne zaman yapılacak?

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rahatsızlığa rağmen bunu yapacağız” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Korum’dan yapılan açıklamada, proje ihalesinin 2021 yılı sonunda tamamlanacağı belirtildi.

المشاركة السابقة

Hangi ilde yatırım yapmak daha karlı?

المشاركة التالية

Konutta taksit sınırı kaldırıldı !

مقارنة العقارات

قارن