9 am to 6 pm

Pzt - Cum

Zeytinoğlu Cd. No:34 D:3

Akatlar / Beşiktaş / İstanbul

+90 212 287 20 10

info@turkishproperties.com.tr

Listeleri Karşılaştır

Gayrimenkul Alıcı Rehberimizde ev alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Turkish Properties, Türkiye’de mükemmel daireyi satın almanıza yardımcı olmak için geliştirilmiştir. İstanbul kadar geniş ve çeşitli bir şehirde daire bulmak genellikle karmaşık bir süreç olarak düşünülür. Bununla birlikte doğru rehberlik ve bilgi ile sürecin sandığınız kadar zor olmadığını göreceksiniz. Muazzam miktarda eşsiz içeriğimizi İstanbul’daki en iyi emlakçıların bilgi ve uzmanlığıyla birleştirerek süreci mümkün olduğunca basitleştirmeyi amaçladık.

Türkiye’de daire bulmak için en iyi yolun deneyimli bir emlakçı yardımı ile olduğunu biliyoruz. Piyasa çok hızlı bir şekilde hareket ettiğinden ve en çok istenen dairelerin çoğuna erişim, acenteler tarafından kontrol edildiğinden, bir daire bulmak konusunda ciddiyseniz, emlakçı kullanmanızı öneririz.

Turkish Properties, İstanbul’daki en iyi dairelere erişim sağlamak için, İstanbul’daki en büyük emlak acentelerinin bazılarıyla işbirliği yaparak,İstanbul’da geniş bir portföy ağına sahiptir.

Ne istediğini bilmek

İstanbul  her yerde en çeşitli konut seçeneklerini sunar. Sonuç olarak, birçok mükemmel seçeneğiniz var. Bu nedenle aramanızı olabildiğince verimli hale getirmek için bazı özelliklere odaklanmak önemlidir. Erken çözmeniz gereken kilit öğelerden bazıları şunlardır:

Bütçe

Bir dairenin fiyatı çeşitli faktörlere bağlıdır. Büyüklük, konum, bina tipi, şart ve özellikler gibi… Bu nedenle bütçenizi başlangıçta buna göre belirlemeniz önemlidir.

Konum ve Çevre

Yaşadığınız yeri bir dizi faktör etkileyebilir: İşe ya da çocuğunuzun okulluna yakın olmak isteyebilirsiniz; belki bir parka yakın olmak önemlidir; belki de harika restoran ve kafelere yakın olmak isteyebilirsiniz. Tercihlerinizi önceden belirleyip , emlak danışmanınızı buna göre yönlendirmelisiniz. İyi haber şu ki, İstanbul herkes için bir seçenek sunuyor.

Daire Büyüklüğü ve Özellikleri

Tek yatak odalı bir daireye mi ihtiyacınız var? Geniş bir yaşam alanına mı? Bir hizmetçi odası ya da home office? Harika manzaralar önemli mi? Hangi özelliklerin önemli olduğunu belirlerken, her birinin gayrimenkulün fiyatını belirlediğini unutmayın ve bu nedenle her biri için ne kadar ödemek istediğinize karar verin ve önceliklerinizi buna göre belirleyin.

Bina Tipi ve Özellikleri

Ne tür bir binadan gayrimenkul satın almak istediğinize karar verin. Butik bir siteden mi  yoksa geniş sosyal imkanlara sahip residencelerin olduğu bir yerden mi? Daha sonra da  kapıcı, güvenlik, havuz, ulaşım kolaylığı, sporsal faaliyetler, evcil hayvan politikası vb… gibi özelliklerin önemini belirleyin. Size yardımcı olmak için neredeyse her kat mülkiyeti de dahil olmak üzere 500’den fazla profil oluşturduk.

İstanbul’daki bir alıcının üç temel seçeneği var. Bir mülk satın alması gerekip gerekmediği, konut tipi ve şehir/semt. Her birinin avantaj ve dezavantajları vardır ve seçim her zaman kişisel tercihe bağlıdır.Deneyimli kadromuzla her biri hakkında artılar ve eksiler listesi ortaya çıkartarak sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefledik.

Yalı

Yalı, İstanbul’da deniz kenarında olup genellikle kıyı konumunun özelliklerini dikkate alan bir mimari konseptle inşa edilmiştir.  Yalılar şehrin simgesel ve tarihsel yapısını  oluşturur. Geleneksel Türk evlerinin büyük çoğunluğunda kullanılan ağaç, yalılar için de seçilen baskın yapı malzemesidir. Ardışık restorasyonlar genellikle genel yapının ahşap kısımlarının kademeli olarak azalmasına neden olsa da  yine de ahşap tarihi yalıların belirgin ve belirleyici malzemesi olarak kalmaktadır. En yakın zamanda restore edilmiş yalıların dış dekorasyonlarında hala ahşap tercih edilmektedir.

Emlakçı Kullanmanın Yararları

Oldukça basit, bir emlak danışmanınız olmadan ideal bir daire bulmak çok zordur. İstanbul pazarı geniş, karmaşık ve çok hızlı hareket eden bir piyasa olmasından dolayı kendi başınıza gezmeye çalışmak çok zor bir iştir. Brokerler piyasayı yaşar ve nefes alır ; çoğu alıcı birkaç yılda bir (en fazla) bir daire alırken, brokerler her gün alım ve satım yapar. Dolayısıyla, getirdikleri deneyim ve bilgi paha biçilmezdir. Web sitemizin içeriği oldukça geniş seçenek sunmaktadır ve bu nedenle deneyimli bir emlak danışmanı ile birlikte kullanılması için amaçlanmıştır.

İstanbul’da bir daire satın alırken,  tam olarak aradığınız kriterlere uygun daireyi bulmak için, sizinle birlikte binlerce alıcı olmasa da,yüzlerce kişiye karşı zamanla yarıştığınızı unutmayın. Güvendiğiniz ve rahat olduğunuz tek bir broker ile birlikte çalışarak, bir broker kullanmayanlara veya birkaç broker kullananlara karşı kendinize rekabet avantajı sağlayacaksınız. Tabii ki, bu aynı zamanda bir broker kullanmıyorsanız veya daha da kötüsü, birden fazla broker kullanıyorsanız, tek bir broker ile büyük bir ilişkisi olan alıcılara karşı rekabetçi bir dezavantaja sahip olacağınız anlamına gelir. Bu nedenle, ne istediğinizi iyi düşündüğünüzde, mükemmel daireyi bulmaktaki ilk hedefiniz doğru brokeri bulmak olmalıdır. Bunu anlayarak, Turkish Properties’in sunduğu en önemli hizmetlerden biri, size en iyi şekilde yardımcı olabilecek bir broker ile bağlantı kurmaktır.

Ciddi Olmak

Herhangi bir işlem veya ticari hizmette olduğu gibi, gayrimenkulde de yalnızca ciddi katılımcılarla çalışılmalıdır. Satıcılar, evlerini satın almaya hazır olmayan kişilere göstermek istemiyorlar. Halen satın almaya hazır değilseniz yada kararsızsanız, sorun değil , size daha iyi hizmet verebilmemiz için bize bildirin.

Brokerinize Sadık Olun

Broker sadakati (sadece tek bir broker ile çalışmak) harika bir daire bulmakta önemli bir faktördür. Emlakçıların çoğu, o mükemmel daireyi bulmak için inanılmaz derecede çalışıyor. Bunu başarmaları için motive olurlarsa, başarılı olurlarsa, o zaman çabalarının karşılığını alabilecekleri bir işlem gerçekleştirmiş olurlar. Bir brokerin bir işlemin gerçekleşmeyeceğinden şüphelenmesi için bir sebep verirseniz (örneğin, diğer brokerlerle çalışıyorsanız veya bir daire satın alma konusunda ciddi değilseniz), doğal olarak bulmak için gereken süreyi, başka alıcıya yatırım yapma eğiliminde olacaktır.  Sonuç olarak, brokeriniz, bir daire satın almaya kararlı olan brokerler kadar motive olmayacağından, diğer apartman alıcılarına karşı kendinizi rekabetçi bir dezavantaja maruz bırakacaksınız.

Yapabileceğiniz en iyi şey, yalnızca tek bir broker ile çalışmak ve onlarla çalışmayı taahhüt ettiğinizden emin olduklarından, emin olmaktır. Tabii ki, buradaki amaç sizin için mükemmel daireyi bulmak; bu nedenle çalıştığınız emlak danışmanından memnun değilseniz  bize bildirmeniz gerekir. Bunu emlak danışmanı ile görüşebilir ve gerekirse sizin için daha uygun bir emlak danışmanı seçeriz.

Gayrimenkuller Hakkında Kısa Bilgi

Bu web sitesinde (veya başka bir web sitesinde veya gazetede) gördüğünüz dairelere takılmayın. Çevrimiçi olarak sorduğun daireyi satın alma ihtimalin sıfıra çok yakındır. Bu sitedeki portföy bilgilerini başlangıç ​​noktası olarak kabul edin ve piyasaya daha aşina olmak için kapsamlı gayrimenkul bilgilerini kullanın. Ne yazık ki, daireler olması gerektiği kadar sık ​​güncellenmiyor. Bunun üzerinde çok az kontrolümüz var ama bu pazarın bir gerçeği. Umarız bu durum zamanla iyileşir, bugün doğru daire bilgileri almanın en iyi yolu emlakçınıza danışmaktır.

Birden fazla broker ile ÇALIŞMAYIN . Güvenebileceğiniz ve rahat olabileceğiniz tek bir broker bulmak en iyisidir. Birden fazla broker ile çalışmaya başlarsanız, hiçbir emlakçı sizin kendisine bağlı olmadığınıza inanacağından, broker tek bir alıcı için gerekli olan çabayı %100 göstermeyecektir.

Hazır olup olmadığınıza karar vermek için  birkaç daireyi inceleyin. Aracı kurumlar önemli miktarda zaman planlaması harcamaktadır ve bu hizmet için ödeme almamaktadır. Satın almaya hazır olup olmadığınızdan emin değilseniz, bunu brokerinize açıklayın (belirsizliğinizin nedenleriyle birlikte) ve brokeriniz size bu konuda yardımcı olabilir. İşlem başlayana kadar bunu ifşa etmezseniz, emlakçınız size daha az yardım edecektir.

Çok düşük teklifler VERMEYİN . Her dairenin pazarlığa açık olmasına ve her işlemin müzakere edilmesine rağmen, düşük bir teklifin hem siz hem de aracı kurum için utanç verici olabileceği unutmayın. Çok düşük bir teklif vermeyi düşünüyorsanız, çünkü daha yüksek bir teklif alamazsınız, lütfen brokerinizin bunu bildiğinden ve sizin için daha uygun daireler bulabildiğinden emin olun.

Emlakçınıza mevcut mali durumunuzu ve satın alma üzerindeki engelleri açıklayın (örn. Mevcut ikamet noktanızı satmanız gerekirse veya yıl sonuna kadar satın alamazsanız, vb.).

Hızlı hareket etmeye hazır olun ,piyasa hızlı hareket eder ve rekabetçi olmak için satın almaya hazır olmanız gerekir.

Bir daire satın almaya odaklanın, işlemi rasgele almayın.

Pazar hakkında gerçekçi olun ve istedikleriniz hakkında iyi bir fikir edinin.

Her zaman brokerinizle iletişim kurun unutmayın, yanınızdalar ve yalnızca onlarla bağlantı kurduğunuzda size yardımcı olabilirler. Aynı, nezaket beklediğiniz gibi,  tüm telefon görüşmelerine ve e-postalara zamanında cevap verin.

Satıcı Rehberi için tıklayınız!